–Vi mener tiden er riktig for å etablere et fullservice advokatfirma med den bredden og kapasiteten som Svensson Nøkleby kan tilby. Regionen har et næringsliv som etterspør juridisk kompetanse innen mange fagområder, og vi ønsker å være tett på både eksisterende og nye klienter, skriver managing partner Odd Hylland i en pressemelding.

Svensson Nøkleby har lenge vært det største advokatfirmaet i regionen, men fikk for bare to måneder siden en ny konkurrent i Drammen. Det skjedde da firmaets mangeårige partner Bjarte Røyrvik i sommer meldte overgang til Bergen-firmaet Harris, og etablerte en ny Drammen-satsing.

Annonse

Direktør arbeidsliv NHO Byggenæringen

Etterlyser advokater

Svensson Nøkleby har de siste årene hatt en relativt stabil omsetning i underkant av 100 millioner kroner i året, men satser altså nå på å tiltrekke seg nye klienter i Kongsberg-området. Firmaet består i dag av mer enn 40 advokater og spesialister, opplyser selskapet.

– Vi etablerer oss i Kongsberg med et langsiktig perspektiv og ser frem til å knytte til oss flere dyktige medarbeidere lokalt over tid. Advokater som ønsker å være med på å videreutvikle satsingen og kontoret i Kongsberg, er hjertelig velkomne til å ta kontakt med oss, skriver styreleder Kine Yngsdal Nystrøm.

Hun opplyser at firmaet ønsker å være aktiv del av næringslivet i området.

– Kongsberg er kjent for sin unike samarbeidskultur mellom næringsliv, utdanningsinstitusjoner og offentlige aktører. Dette er verdier som harmonerer godt med vår egen måte å arbeide på, skriver Nystrøm.

Det nye kontoret åpner fra nyttår.